Získajte bezplatnú cenovú ponuku

Náš zástupca vás čoskoro kontaktuje.
E-mail
Meno
Názov spoločnosti
Message
0/1000
NOVINKY

Presnosť kontrolného vážiaceho zariadenia vzhľadom na kapacitu: Vyberte si správny model

Sep 19, 2026

Sprievodca výberom stroja

Presnosť kontrolného vážiaceho zariadenia vzhľadom na kapacitu: Vyberte si správny model

Väčšina dopytov sa otvára rovnakým spôsobom: balenie s hmotnosťou 500 g.

Hmotnosť je tá jednoduchšia časť. Dôležitejšia je povolená odchýlka od tejto hodnoty 500 g. Tolerancia 3 g a tolerancia 20 g vyžadujú dva rôzne kontrolné vážiace stroje v priamom toku, pričom oba sa zmestia do rovnakého rámca. Jeden z nich má rozsah presnosti ±0,2 až 0,5 g; druhý ±1 až 3 g.

inline checkweigher in 304 stainless steel with infeed belt, weigh section, touchscreen column and pusher reject station
Trh CQ-YWXP400 ako sa dodáva: vstupný dopravník, vážiaca časť, stĺp so dotykovou obrazovkou a odmietací mechanizmus s posúvačom. Pracovný kôň strednej triedy.

Čo kontrolný vážiaci stroj v priamom toku skutočne meria

Počas prechodu výrobku cez vážiacu ploštinu kontrolný vážiaci stroj v priamom toku zaznamenáva zmenu signálu snímača sily a porovnáva túto zmenu s nastavenou toleranciou. Rýchlosť dopravníka, vzdialenosť medzi výrobkami na vstupe a stabilita polohy výrobku sú všetky faktory, ktoré zabezpečujú opakovateľnosť tohto porovnania.

Rovnaký stroj sa predáva ako dynamický kontrolný vážiaci stroj a mnoho zákazníkov k nám prichádza s požiadavkou na vážiaci kontrolný stroj. Na balicí linke ide o jeden prístroj s jednou presnosťou.

Malý model nedokáže prenášať kartón s hmotnosťou 30 kg a tenzometrický snímač navrhnutý pre 30 kg tiež nedokáže rozlíšiť 0,05 g. Veľký model nedokáže zaregistrovať malé odchýlky: pri balení s hmotnosťou 500 g chýbajúce 2 g ležia pod úrovňou šumu danej kapacitnej triedy. Inline kontrolný vážiaci stroj sa teda vyberá späť od požadovanej odchýlky, nikdy nie dopredu od maximálnej hmotnosti.

Šesťmodelový stupňovitý systém presnosti

So zvyšujúcou sa kapacitou sa šírka pásma presnosti zväčšuje a rýchlosť pásového dopravníka sa zníži. Tieto tri parametre sa menia súčasne a žiadny dodávateľ nemôže ponúknuť všetky tri naraz.

Stĺpec presnosti pokrýva rozsah. Na užšom konci rozsahu je potrebný stabilný výrobok v kombinácii s vhodnou rýchlosťou pásového dopravníka; výrobok, ktorý je ľahký, vysoký alebo nepravidelný, sa nachádza bližšie k širšiemu koncu rozsahu.

Jedna vec, ktorú tabuľka neukazuje: zo šiestich inline kontrolných váh používa odmietanie pomocou vzduchového prúdu iba najmenšia a iba táto je vyrobená podľa ochrany IP54. Light výrobky potrebujete rýchlejšie a jemnejšie odmietnutie ako tlačidlo a linky, ktoré sa umývajú, zvyčajne práve spracúvajú tieto výrobky.

Kapacita inline kontrolnej váhy predstavuje horný limit pre jednotlivý predmet, nie celkový prietok. Modely s hmotnosťou 40 kg a 60 kg majú obe hodnotenie 30 ks/min a tento horný limit určuje dopravník, nie snímač zaťaženia.

Model Max Hmotnosť Presnosť Minimálna stupnica Maximálna rýchlosť MATERIÁL VEĽKOSŤ
CQ-YWXP1010 200 g ±0,05–0,1 g 0,05 g 100 ks/min 100 × 100 mm
CQ-YWXP210 1 500 g ±0,2–0,5 g 0,1 g 160 ks/min 280 × 200 mm
CQ-YWXP300 3 kg ±1–3 g 1 g 80 ks/min 300 × 290 mm
CQ-YWXP400 15 kg ±2–10 g 1 g 60 ks/min 450 × 390 mm
CQ-YWXP500 40 kg ±5–30 g 1 g 30 ks/min 650 × 490 mm
CQ-YWXP600 60 kg ±30–100 g 1 g 30 ks/min 650 × 490 mm

Ktorý model pre ktorú linku

Inlineový kontrolný vážiaci stroj na vrchu tejto stránky je model CQ-YWXP400, pracovná kôňa strednej triedy a model, ktorý sa najčastejšie používa na výrobných linkách.

compact inline checkweigher with a narrow belt, transparent guard over the weigh section and a touchscreen column with tower light
CQ-YWXP1010 — sachety, malé fľaštičky a tablety do 200 g, kde záleží na presnosti 0,1 g.
inline checkweigher on a three-section conveyor with infeed belt, weigh deck, outfeed belt and a side pusher reject plate
CQ-YWXP210 — najrýchlejší inlineový kontrolný vážiaci stroj, ktorý vyrábame, s výkonom 160 ks/min pre malé balenie pri striktnej taktovej dobe.
inline checkweigher in 304 stainless steel, front view, with two belt sections, touchscreen column and side pusher
CQ-YWXP300 — stredný model v malej triede s maximálnou hmotnosťou 3 kg a rozlíšením 1 g.
inline checkweigher with a blue belt weigh section feeding a stainless roller conveyor, with a tall touchscreen column
CQ-YWXP500 — vývod valčekov pre kartóny a prípady , až do 40 kg a 650 × 490 mm.
heavy-duty inline checkweigher with a wide green belt, side drive motor and touchscreen column
CQ-YWXP600 — najťažší inline kontrolný váhový prístroj v ponuke, až do 60 kg, s odmietacím systémom, ktorý je možné na mieste prispôsobiť.

Presnosť je nastavená pred vážiacou ploštinou

Máme dva inline kontrolné váhové prístroje so spoločným rámom, rovnakým pásmom a rovnakým snímačom zaťaženia, pričom ich rozsahy presnosti sa líšia trikrát. Rozdiel je v tom, čo pásmo robí medzi vstupom a vážiacou ploštinou.

*Rýchlosť pásma. * Signál sa vzorkuje, keď je výrobok na ploštine. Ak pás beží rýchlo, do tohto časového okna padne menej vzoriek; ak beží pod horným limitom, dosiahnete najužší koniec rozsahu presnosti. Prispôsobenie rýchlosti pásma je vždy prvým krokom pri uvádzaní do prevádzky a preto sme napísali samostatnú poznámku naň.

*Vzdialenosť medzi výrobkami na vstupe. * Inline kontrolný váhový prístroj váži vždy len jeden výrobok. Ak sa vzdialenosť zmenší, dva výrobky sa ocitnú súčasne na ploštine, takže výsledok nezodpovedá žiadnemu z nich. Neoprávnené odmietnutia, o ktorých sa často hovorí, sa zvyčajne spätne prepoja skôr s vzdialenosťou medzi výrobkami na vstupe ako s odmietacím mechanizmom.

*Stabilita výrobku. * Taška, ktorá sa posúva po pásu, mení svoju vlastnú zotrvačnosť. Vodidlá, krátky let pri vstupnom dopravovaní a ustávacia jazda pred doskou zaberie priestor na podlahe a zvyčajne ovplyvní meranie viac ako výmena modelu.

*Vyrovnávanie. * Každý inline kontrolný váhový prístroj, ktorý vyrábame, stojí na nastaviteľných nohách namiesto koliesok. Rám, ktorý nie je vyrovnaný, ovplyvní meranie a výraz „nesprávne váži“ sa často ukáže ako jediná nenastavená noha.

Kde sa špecifikácia inline kontrolného váhového prístroja pokazí

  1. Uvádzanie presnosti inline kontrolného váhového prístroja bez uvádzania rozsahu jeho kapacity. Samotné „±0,1 g“ nič neznamená, pretože ±0,1 g pri 200 g a ±0,1 g pri 60 kg nie sú rovnaký prístroj.
  2. Ponechanie rezervy kapacity pre budúcnosť. Navyše kilogramy dnes znížia presnosť pri každom balení – pre výrobok, ktorý možno nikdy nepustíte do výroby. Ak sa tento výrobok skutočne objaví, radšej rozdeľte výrobnú linku.
  3. Predpoklad, že odmietací mechanizmus stíha. Pri 160 ks/min je medzi položkami 375 ms a odmietací mechanizmus musí aktivovať a znova pripraviť v tomto časovom okne.
  4. Rozmerovanie pásu pre najväčší balík. Veľkosť materiálu určuje šírku pásu, šírka pásu určuje plochu na podlahe a cenu. Linka, ktorá väčšinou spracováva sachety s rozmerom 100 mm, by sa nemala dimenzovať podľa občasného balenia s rozmerom 650 mm.
Ak sa inline kontrolná váha bude používať ako meracie zariadenie, spravujte ju tak, ako sa spravuje meracie zariadenie: rozhodnite, kto vykonáva dennú kontrolu, akými skúšobnými závažiami a kde je uvedené kritérium pre úspešný výsledok. Ovládač ukladá 99 až 100 záznamov o výrobkoch na každý recept a keď je postup zapísaný na papieri, táto históriá predstavuje vašu auditnú stopu.

Často kladené otázky

Aká je presnosť inline kontrolnej váhy?

Od ±0,05 g v rozsahu 200 g po ±100 g pri 60 kg. Rozsah kapacity to určuje, nie značka: náš najmenší model rozlišuje 0,05 g a model s kapacitou 60 kg nebude mať lepšiu rozlíšiteľnosť než 30 g.

Môže jedna inline kontrolná váha spracovať aj sachety aj kartóny?

Nedoporučujeme to. Vyberte si model podľa výrobku, ktorý spracovávate najčastejšie. Model s kapacitou 15 kg nedokáže rozlíšiť odchýlku 0,1 g u sachety a model s kapacitou 200 g nedokáže uniesť kartón s hmotnosťou 15 kg.

Ako rýchlo beží inline kontrolná váha?

160 ks/min na modeli CQ-YWXP210 a 30 ks/min na modeloch s kapacitou 40 kg a 60 kg. Rýchlosť pásu určuje tento strop, a aby ste dosiahli najpresnejší koniec rozsahu presnosti, musíte bežať pomalšie ako tento strop.

Vyžaduje inline kontrolná váha stlačený vzduch?

Áno. Každý odmietací mechanizmus vyžaduje čistý, suchý vzduch pri tlaku 0,6–1 MPa. Najmenší model využíva prúd vzduchu, zatiaľ čo ostatných päť modelov používa tlačidlový odmietací mechanizmus.

Čo potrebujeme na poskytnutie ponuky pre inline kontrolnú váhu?

Hmotnosť balenia a povolená odchýlka, rýchlosť výrobnej linky, šírka dopravného pásu, ktorú už máte, miesto, kam sa odpad odmieta, a či sa daná oblasť umýva. Posledná odpoveď určuje stupeň ochrany.

Pri výbere inline kontrolnej váhy v skutočnosti vyberáte, akú malú odchýlku dokáže zaregistrovať – a tento parameter je daný rozsahom kapacity.

Pošlite nám hmotnosť balenia, povolenú odchýlku a rýchlosť linky, a my vám oznámime, ktorý model túto kombináciu zvláda, alebo či potrebujete dve inline kontrolné váhy. Všetkých šesť modelov porovnávame na našej kontrolná váha .

Súvisiace vyhľadávanie

oNLINEONLINE