A mérlegelő pontossága és kapacitása: Válassza ki a megfelelő modellt
A legtöbb lekérdezés ugyanúgy kezdődik: egy 500 g-os csomaggal.
A súly meghatározása a könnyebb feladat. Az igazán fontos kérdés az, hogy mennyire engedhető meg a 500 g-os érték eltérése. Egy 3 g-os és egy 20 g-os tűrés két különböző sorba építhető súlyellenőrző gépet igényel, mégis mindkettő ugyanarra a vázra illeszthető. Az egyik ±0,2–0,5 g-os, a másik ±1–3 g-os pontossági sávot biztosít.

Egy sorba építhető súlyellenőrző gép valójában mit mér
Amíg a termék áthalad a mérőfelületen, a sorba építhető súlyellenőrző gép rögzíti, mennyire változik a terhelésmérő jel, és ezt a változást összehasonlítja a beállított tűréssel. A szalag sebessége, a befogadó távolság és a termék stabil helyzete mindezek a tényezők segítik, hogy ez az összehasonlítás ismételhető legyen.
Ugyanazt a gépet dinamikus súlymérőként értékesítjük, és számos vevő fordul hozzánk súlyellenőrző kérésével. A csomagolóvonalon ez egyetlen eszköz, egyetlen pontossági sávval.
A kis modell nem bírja el a 30 kg-os kartont, és egy 30 kg-ra méretezett terhelésmérő cella sem tudja feloldani a 0,05 g-ot sem. A nagy modell nem képes kis eltéréseket észlelni: egy 500 g-os csomagból hiányzó 2 g az adott teherbírási sáv zajszintje alatt marad. Ezért az inline súlyellenőrzőt mindig visszafelé választják az eltérés alapján, soha nem előrefelé a maximális súly alapján.
A hatmodellű pontossági létra
Ahogy a teherbírás nő, a pontossági sáv szélesedik, és a szalag lassul. E három érték összefügg egymással, és egyetlen szállító sem tudja egyszerre mindhármat kínálni.
A pontossági oszlop egy tartományt fed le. A szűkebb véghez egy stabil termék és a megfelelő szalagsebesség szükséges; egy könnyű, magas vagy szabálytalan termék inkább a szélesebb vég felé esik.
Egy dolog, amit a táblázat nem mutat: a hat sorba építhető ellenőrzőmérleg közül csak a legkisebb használ levegőfúvásos elutasítást, és csak az egyik készülék IP54-es védettségi fokozatra épül. Light termékek gyorsabb és enyhebb elutasításra van szükség, mint amit egy tolóeszköz biztosít, és azokat a gyártósorokat, amelyeket leöblítenek, éppen ezeket a termékeket gyártják.
Az inline ellenőrzőmérleg kapacitása egy felső határ darabonként, nem pedig egy átfolyási érték. A 40 kg-os és a 60 kg-os modellek mindkét típusa 30 db/perc teljesítményre van megadva, és ezt a szalag határozza meg, nem a terhelésmérő cella.
| Modell | Max Súly | Pontosság | Minimális mérési tartomány | Maximális sebesség | ANYAG MÉRET |
|---|---|---|---|---|---|
| CQ-YWXP1010 | 200 g | ±0,05–0,1 g | 0,05 g | 100 darab/perc | 100 × 100 mm |
| CQ-YWXP210 | 1500 g | ±0,2–0,5 g | 0,1 g | 160 db/perc | 280 × 200 mm |
| CQ-YWXP300 | 3 kg | ±1–3 g | 1 g | 80 db/perc | 300 × 290 mm |
| CQ-YWXP400 | 15 KG | ±2–10 g | 1 g | 60 db/perc | 450 × 390 mm |
| CQ-YWXP500 | 40 kg | ±5–30 g | 1 g | 30 db/perc | 650 × 490 mm |
| CQ-YWXP600 | 60 kg | ±30–100 g | 1 g | 30 db/perc | 650 × 490 mm |
Melyik modell melyik gyártósoron
Az ezen az oldalon felső helyen látható inline súlymérő a CQ-YWXP400, a középkategóriás munkalóda és az a modell, amelyet a legtöbb gyártósor választ. Az öt további modell lent található, a legkisebbtől kezdve.





A pontosságot a mérőlapocskát megelőzően állítják be
Két azonos vázú, azonos szalagú és azonos terhelésérzékelőjű inline súlyozónk van, és pontossági sávjaik háromszoros arányban különböznek. A különbség abban rejlik, hogy a szalag mit tesz a befogadó szakasztól a mérőlapocskáig.
*Szalagsebesség. * A jel mintavétele akkor történik, amikor a termék a lapocskán van. Gyors szalagsebességnél kevesebb minta esik ebbe az időablakba; a felső határ alatti sebességnél a pontossági sáv szűkebb végét kapjuk. A szalagsebesség illesztése mindig az első lépés a üzembe helyezés során, és ezért írtunk egy külön jegyzetet arra.
*Befogadó távolság. * Egy inline súlyozó egyszerre egy terméket mér. Ha a távolságot csökkentjük, két termék osztozik a lapocskán, így a mérés egyik termékhez sem tartozik. A hamis elutasításokról szóló panaszok általában a befogadó távolságra, nem pedig az elutasító rendszerre vezethetők vissza.
*A termék stabilitása. * Egy szalagon csúszó csomag saját tehetetlenségét változtatja meg. A vezetők, a rövid bevezető szakasz és az asztal előtti lecsendesedési szakasz mind földterületet igényelnek, és általában többet módosítják a mérési eredményt, mint egy modellváltás.
*Kibélelés. * Minden átmenő típusú ellenőrzőmérlegünket állítható lábakon – nem kerekeken – helyezzük el. Egy nem vízszintesen állított keret a mérési értéket is magával viszi, és amikor azt mondják: „rosszul mér”, gyakran csak egy beállítatlan láb okozza a problémát.
Hol hibázik egy átmenő típusú ellenőrzőmérleg specifikációja
- Az átmenő típusú ellenőrzőmérleg pontosságának megadása anélkül, hogy megadnánk a terhelhetőségi tartományt. A „±0,1 g” önmagában semmit sem jelent, mert ±0,1 g 200 g-nál és ±0,1 g 60 kg-nál nem ugyanazt az eszközt jelenti.
- Későbbi bővítésre fenntartott kapacitás-tartalék. Az extra kilogrammok ma csökkentik a pontosságot minden csomag esetében, egy olyan termék számára, amelyet talán soha nem fogunk gyártani. Ha ez a termék mégis megjelenik, akkor inkább osszuk fel a gyártósorot.
- Azt feltételezzük, hogy a kiválasztó egység lépést tud tartani. 160 db/perc sebességnél 375 ms van a tárgyak között, és a kiválasztó egységnek ezen időkereten belül kell aktiválódnia és visszaállnia.
- A szalag méretének meghatározása a legnagyobb csomaghoz. Az anyag mérete határozza meg a szalag szélességét, a szalag szélessége pedig a padlóterületet és az árat. Egy olyan gyártósor, amely főként 100 mm-es zacskókat mozgat, nem méretezhető egy alkalmi 650 mm-es doboz alapján.
Gyakran Ismételt Kérdések
Milyen pontos egy inline súlyellenőrző?
±0,05 g-tól a 200 g-os tartományban ±100 g-ig a 60 kg-os tartományban. A kapacitási tartomány dönti el, nem a márkanevű gyártó: legkisebb modellünk 0,05 g-ot képes feloldani, míg a 60 kg-os modell nem tud 30 g-nál jobb felbontást nyújtani.
Egy inline súlyellenőrző kezelhet-e egyszerre zacskókat és dobozokat?
Nem javasoljuk. Válassza a modellt a leggyakrabban gyártott termék alapján. Egy 15 kg-os modell nem képes 0,1 g eltérést érzékelni egy zacskónál, és egy 200 g-os modell nem bírja el egy 15 kg-os dobozt.
Milyen gyorsan működik egy sorba épített súlyozóberendezés?
160 darab/perc a CQ-YWXP210-es modellnél, és 30 darab/perc a 40 kg-os és a 60 kg-os modelleknél. A szállítószalag határozza meg ezt a felső határt, és a pontossági sáv szűkebb végének eléréséhez alatta kell működtetni.
Szükséges-e sűrített levegő egy sorba épített súlyozóberendezéshez?
Igen. Minden elutasító eszköz tiszta, száraz levegőt igényel 0,6–1 MPa nyomáson. A legkisebb modell levegőfúvást használ, a többi öt pedig tolóeszközt.
Milyen adatokra van szükség egy sorba épített súlyozóberendezés árajánlatához?
Csomag súlya és tűrése, gyártósor sebessége, meglévő szállítószalag szélessége, az elutasított termékek célhelye, valamint az, hogy a környező területet vízzel mossák-e le. Az utóbbi válasz határozza meg a védettségi fokozatot.
Amit valójában egy sorba épített súlyozóberendezéssel kiválaszt, az az a legkisebb eltérés mértéke, amelyet észlel; ezt a kapacitási sáv határozza meg.
Küldje el nekünk a csomag súlyát, a tűrést és a gyártósor sebességét, és megmondjuk, melyik modell felel meg ezeknek a paramétereknek, vagy hogy két sorba épített súlyozóberendezésre van szükség. Mind a hat modellt összehasonlítjuk a mi ellenőrzőmérleg lapra.
Friss hírek
ONLINE